icon Firma Usługowo-Konsultingowa QUALITY Adam Wieszołek 42-620 Nakło Śląskie ul. Górna 4

Termomodernizacja budynków to jeden z filarów działalności naszej firmy. QUALITY ma na koncie kilkadziesiąt ocieplonych budynków. Szczycimy się dokładnością i profesjonalizmem naszych realizacji. Współpracujemy z najlepszymi producentami materiałów ociepleniowych. Zapewniamy własne rusztowania, transport, wywóz gruzu itp.

 

Dlaczego warto ocieplać?

Właściwe ocieplenie ściany pozwala na oszczędność nawet do 40% energii.
Systemy dociepleń stosuje się przy budowie nowych budynków jak i do termo-modernizacji już istniejących. Ocieplenie ścian z zewnątrz pozwala nie tylko na zaoszczędzenie kosztów ogrzewania pomieszczeń, ale również na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz eliminując proces przemarzania, który w dużym stopniu odpowiada za degradację budynku.

Wartość ilości ciepła, jakie ucieka przez każdy metr kwadratowy ściany wyraża współczynnik U. Dokładniej mówiąc w czasie jednej sekundy przy różnicy temperatur po obu stronach ściany wynoszącej jeden stopień. Obowiązujące w naszym kraju przepisy wskazują na wartość U na poziomie 0,2 - 0,3. Dla porównania dla jednowarstwowych nieocieplanych ścian wartości U równe 0,35 - 0,5 to prawdziwy wyczyn wymagający wznoszenia murów o grubości od 35 cm do prawie pół metra. Dodanie zaledwie 10 centymetrowej warstwy ocieplenia np. ze styropianu do nawet najmniej izolacyjnego muru pozwala uzyskać wartość U równą 0,3.

Cieplejsza ściana zmniejsza roczne zapotrzebowanie na ciepło potrzebne do ogrzewania o około 10-25 kWh na każdy m2. ogrzewanej powierzchni w ciągu roku. To pozwala zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie.
ZADZWOŃ i zapytaj o wycenę:  607 314 000

Szukasz profesjonalnej i dokładnej firmy budowlanej? Skontaktuj się z nami icon